Akcijos

Žirmūnų seniūnija – pati didžiausia savo gyventojų skaičiumi Vilniuje. Siekiame, kad didžioji dauguma jų augtų ir gyventų šiuolaikiškai, ugdytų savyje pilietiškumo jausmą, puoselėtų meilę gamtai, tuo pačiu prisidėdami prie savo pačių gyvenamosios aplinkos gerinimo.

 

Šiaurietiško ėjimo pamokos Žirmūnuose

Šiaurietiško ėjimo pamokos

Šiaurietiško ėjimo pamokos

Kviečiame į nemokamas šiaurietiško ėjimo pamokas – žygius Žirmūnuose.
Užsiėmimus ves kvalifikuota trenerė Silvija Žemaitaitienė.
Jūs susipažinsite su šiaurietiško ėjimo nauda sveikatai, ėjimo technika, sužinosite kaip parinkti lazdas.
Užsiėmimo metu:

  • tempimo pratimai;
  • mankšta su lazdomis;
  • šiaurietiško ėjimo technikos apmokymas, praktika ir teorija;
  • įgūdžių lavinimas – žygis po parką;
  • galimybė įsigyti šiaurietiško ėjimo lazdas.

Laukiame visų norinčių susipažinti ir išmokti šiaurietiško ėjimo technikos
š.m. birželio 11 ir 15 d. 11 val. Žirmūnų g. 1E, prie Vilniaus Kultūros, pramogų ir sporto rūmų.

Neturintiems šiaurietiško ėjimo lazdų, mokymų metu jos bus suteikiamos nemokamai.

Vilniaus Visuomenės sveikatos biuras

Organizatorius: Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
www.vvsb.lt, tel. +370 652 07020.

 

 

 

 

DĖMESIO! Akcija „DAROM 2012“ vėl Vilniuje!

Akcija DAROM ŽirmūnuoseVisus Žirmūniečius kviečiame prisijungti prie tradicine jau tapusios aplinkos tvarkymo ir švarinimosi talkos…

Mes jau mieste, kaime ir apkritai visoje Lietuvoje, Europoje ir Pasaulyje.
Žemiau po tekstu – išvardyti Akcijos taškai Žirmūnuose. Kviečiame prisijungti visus, ir jaunus ir vyresnius.

Kas tik galit atvykite su pavasariškai giedra nuotaika.

Vilniuje DAROM 2012 rengiama balandžio 21 d. 10:00 val. ryte 🙂

Seniūnė
Ona Suncovienė

 

„Žemės valanda“ Vilniuje

Žemės valanda+

Žemės valanda+

Gerbiamieji,
šių metų kovo 31 d., šeštadienį, pasaulį apskries didžiausia žmonijos istorijoje savanoriška aplinkosaugos iniciatyva – „Žemės valanda”. 20.30 val. vietos laiku milijardai žmonių, taip pat verslo organizacijos ir vyriausybės visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas ir leis Žemei 60 min. atsikvėpti.

Pasaulinės kampanijos „Žemės valanda“ tikslas – atkreipti viso pasaulio dėmesį ir išreikšti susirūpinimą dėl pragaištingų žmogaus veiklos padarinių gamtai. Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tap pat kviečia visus neabejingus prisijungti prie šios – žemę tausojančios akcijos.

„Žemės valanda“ prasidėjo 2007 m. Sidnėjuje – pirmą kartą 2,2 milijonai žmonių išjungė šviesas, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Vėliau ši aplinkos apsaugai skirta kampanija tapo globalia ir, 2011 m. joje jau dayvavo daugiau nei 5200 miestų 135 šalyse. Praėjusiais metais idėjai neliko abejingos ir šviesas gamyklose bei biuruose išjungė stambios verslo korporacijos tokios, kaip „Canon”, “Coca-Cola”, “IKEA”, “Nokia Siemens Networks”. Lietuvoje šviesas užgesino prekybos centras “Ozas”, “Swedbank”, “Maxima”, “Grand Spa Lietuva” ir  daugelis  kitų įmonių.
Lietuva prie šios akcijos prisideda jau trečius metus. Pirmą kartą startavusi Druskininkuose, praėjusiais metais “Žemės valanda” išsiplėtė ir į kitus šalies miestus.

Išsaugokime Žemės rutulį

Išsaugokime Žemės rutulį


Šiemet akcijos pradžia bus iškilmingai paskelbta ir Lietuvos sostinėje. Todėl kviečiame Vilniaus miesto savivaldybės įmones ir jų darbuotojus tapti istorinio įvykio dalimi ir kartu su milijardu žmonių visame pasaulyje parodyti, kad mums, lietuviams, taip pat rūpi mūsų Žemės ateitis.

Viena valanda be elektros nedaug tepakeis, tačiau tai gali tapti simboliniu aktu, įrodančiu, kad kiekvienas žmogus turi galios reikšmingiems pokyčiams pradėti. Todėl „Žemės valandai” reikalinga visų mūsų pagalba:
•    Kovo 31 d., šeštadienį, 20.30 val. vienai valandai išjunkite visus nebūtinus šviesos šaltinius, naudojamus įmonės pastato, biuro ar kitų patalpų apšvietimui.
•    Užsiregistruokite svetainėje www.zemesvalanda.lt ir leiskite mums sužinoti apie savo pasiryžimą sutikti “Žemės valandą” savo įmonėje.

Padėkite mums skleisti žinią:

  • sukurkite “Žemės valandos” skydelį  savo įmonės interneto svetainėje,iškabinkite “Žemės valandos” informacinį plakatą savo įmonės  patalpose,pakvieskite darbuotojus prisijungti prie “Žemės valandos” puslapio
  • Aptarkite “Žemės valandos” akciją su savo šeimos nariais, draugais ir kolegomis, paskelbkite apie tai socialiniuose tinkluose ir kt.
  • Suburkite šeimą, draugus, kaimynus ir kolegas kartu dalyvauti  akcijoje “Žemės valanda” ir taupyti elektros energiją kasdien.

Nuoširdžiai tikimės Jūsų palaikymo!Jei jautiesi atsakingas už savo Žemę – www.zemesvalanda.lt

Žirmūnų seniūnija
Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius

 

Baigėsi aplinkos ir miesto tvarkymo konkursas.

Gražiausio kiemo rinkimai 2012 m.

Gražiausio kiemo rinkimai 2012 m.

Lapkričio 25 d. 14 val. Vilniaus rotušėje vyks baigiamasis šios akcijos renginys, kurio metu bus įteikti padėkos raštai, bei apdovanojimai geriausiems teritorijų tvarkytojams ir aplinkos grožio puoselėtojams.
Konkurso komisija, apžiūrint Žirmūnų seniūnijos teritoriją, lankėsi lopšelyje-darželyje “Pasaka”, pradinėje mokykloje-darželyje “Vaivorykštė”, UAB “Transekspedicija” ir Kalėjimų departamento skvere.
Vilniaus miesto mero padėkos raštai bus įteikti lopšeliui- darželiui “Pasaka” ir Kalėjimų departamentui. Kviečiame pasigrožėti gęstančio rudens spalvomis ir pavyzdingai tvarkoma aplinka Žirmūnuose.

Seniūnė
Ona Suncovienė

 

APLINKOS IR MIESTO TVARKYMO KONKURSAS

Gražiausio kiemo rinkimai 2012 m.

Gražiausio kiemo rinkimai 2012 m.

Vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės mero 2011 m. rugsėjo 8 d. potvarkiu Nr. 22-175 „Dėl aplinkos ir miesto tvarkymo konkurso organizavimo darbo grupės sudarymo“, 2011m. rugsėjo 12 d. – spalio 12 d. organizuojamas Aplinkos ir miesto tvarkymo konkursas.

Žirmūnuose gražu visais metų laikais – pavasarį šlaitus dabina žibuoklės, vasarą akį džiugina vaiski medžių žaluma ir gyventojų išpuoselėti gėlynai po langais. Nors ruduo ir prigesina spalvas, bet jo paletėje yra ir begalinio grožio tonų.

Mieli Žirmūniečiai, dėkoju Jums už kuriamą aplinkos grožį ir kviečiu dalyvauti paskelbtame konkurse, tvarkant savo kiemus, bei darželius.

Žirmūnų seniūnė
Ona Suncovienė

 

Pasirūpinkime savo aplinka tinkamai!

NEEKSPLOATUOJAMŲ AUTOMOBILIŲ SAVININKŲ DĖMESIUI!

Pobieda M21 automobilis

Pobieda M21 automobilis

Šiuo metu daug neeksploatuojamų automobilių stovi kiemų aikštelėse, ribodami kitų transporto priemonių statymo galimybes. Automobiliai, kurių techninė būklė netvarkinga kelia pavojų aplinkiniams. Vaikai žaidžia sudaužytuose automobiliuose, iš jų teka kuro likučiai, tepalai. Tokių transporto priemonių savininkai gali būti baudžiami iki 2000 Lt bauda, kurią numato LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso 161 straipsnis. Vilniaus miesto „Tvarkymo ir švaros taisyklių“ 5.10 punkte rašoma, kad draudžiama „laikyti įvairią techniką, neeksploatuojamas, techniškai netvarkingas, paliktas be priežiūros transporto priemones ar jų dalis, išskyrus specialiai įrengtose aikštelėse“.
Jei Jūs norėtumėte tokios transporto priemonės atsisakyti Jums reikia:
pristatyti transporto priemonės valstybinius numerius, techninį pasą ir pažymą apie automobilio utilizavimą į VĮ „REGITRA“, Lentvario g. 7, tel. 266 0297.
Jei Jūsų transporto priemonės valstybiniai numeriai dingę, Jūs galite kreiptis į savo rajono policijos komisariatą, kur Jums išduos pažymą apie valstybinio numerio dingimą (Žirmūnų policijos nuovados adresas Žirmūnų g. 31, tel. 2719191).

Žirmūnų seniūnijos administracija

 

Akcija „DAROM 2011“ Žirmūnuose

Akcija DAROM ŽirmūnuoseŠį šeštadienį, 2011 m. balandžio 16 d., 10 val. visi piliečiai ketvirti metai iš eilės buvo kviečiami švarinti Lietuvos – rinktis iš anksto numatytuose akcijos „Darom 2011“ susirinkimo taškuose, burtis į bendruomenę ir gražinti šalį.

Žirmūnuose šiais metais sutvarkyta didelė dalis Neries pakrantės, kurioje surinkta keliasdešimt tonų per praėjusius metus susikaupusių šiukšlių, netvarkingų piliečių išmestų buities rakandų, senų automobilių padangų, plastikinės įvairiausios rūšies taros. Akcijos dalyviai tvarkė Žirmūnų rajoną pasiskirstę 7 mažesnėse ar didesnėse teritorijose, susirinkę į iš anksto „Darom 2011“ dalyvių susirinkimo taškuose.

Akcijos metu mūsų seniūnijos talkininkų gretas papildė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atskubėjusi su nemaža savo komanda. „Įprotį šiukšlinti pamažu keičia įprotis susitvarkyti. Lietuva tampa gražesnė, nes vis daugiau žmonių nešiukšlina patys ir neleidžia kitiems to daryti. Akcija „Darom“ ne tik keičia šalies gyventojų įpročius, bet ir ugdo atsakomybę už savo kraštą“, – cituojama D. Grybauskaitė prezidentūros pranešime spaudai.

Savanoriška veikla, pasak prezidentės, rodo šalies gyventojų pilietiškumą ir demokratijos brandą, todėl savanorystę būtina skatinti visoje šalyje.

 

EXTERUS spalvos puošia Vilnių

Dažome EXTERUS spalvomis

Dažome EXTERUS spalvomis

EXTERUS ir Tarptautinės jaunimo organizacijos JCI atstovybė Lietuvoje ir Vilniaus padalinys „JCI Sostinė“ kartu su Vilniaus miesto Žirmūnų seniūnija pakvietė miesto gyventojus į projektą „Spalvotas gyvenimas“, kurio metu Vilniaus miesto Žirmūnų seniūnijos skverelyje seniūnijos gyventojai bei svečiai perdažė ir išmargino net 30 suoliukų su Exterus dažais.

Kiekvienas trokštame gyventi gražesniame ir linksmesniame pasaulyje daugybės šypsenų apsuptyje. Jau antri metai iš eilės tarptautinė jaunimo organizacija JCI, jos atstovybė Lietuvoje ir Vilniaus padalinys „JCI Sostinė“ pakvietė miesto gyventojus į projektą „Spalvotas gyvenimas“.
„Spalvotas gyvenimas“ – tai projektas, siekiantis praskaidrinti miestiečių nuotaiką bei suteikti gyvumo viešosioms erdvėms. Rugpjūčio 16 d., ketvirtadienio vakarą Žirmūnuose, skvere prie Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių sankryžos buvo perdažyti ir išmarginti 30 suoliukų. „JCI Sostinės“ nariai, Žirmūnų seniūnijos atstovai, rėmėjų „Exterus“ atstovai, o svarbiausia, Žirmūnų gyventojai, vaikai, jaunimas ir net seneliai – visi savo idėjomis, piešiniais ir šypsenomis papuošė suoliukus. Dažyme dalyvavo net 70 žmonių!

Smagu buvo stebėti besišypsančius veidus ir užsidegimą dažyti, dažyti, dažyti netgi pasibaigus projektui… Kiekvienas naujai atgimęs suoliukas buvo įvertintas garsiais plojimais ir šūkiais „ačiū“.
Gražiausių suoliukų šedevrų autoriai buvo įvertinti ir paskaninti „Sostinės“ šokoladiniais saldainiais,
o vaikai paskatinti Vilniaus miesto savivaldybės dovanėlėmis!

Renginį vainikavęs didžiulis šakotis buvo sudorotas per akimirką.
Taigi galima drąsiai teigti, kad projektas sėkmingas nepaisant to, kad daugeliui teko tyčia
ar netyčia išsitepti įvairiaspalviais dažais. Žodžiais visko neišpasakosi, – nuotraukos kalba už save…

Projekto organizatoriai „JCI Sostinė“ dėkoja „Exterus“ už padovanotus dažus,  Žirmūnų seniūnei Onai Suncovienei už pagalbą organizuojant projektą ir, svarbiausia, visiems dalyviams! Turėdami laisvą minutę užsukite į Žirmūnų skverą, pasivaikščiodami pasigrožėkite suoliukais – juk jie vienetiniai!

Naudojami slapukai. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su jų įrašymų jūsų įrenginyje. Daugiau »

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close